Zlá obuv môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie - Čomu sa vyhnúť?

Najčastejším dôvodom, prečo nosíme nevhodné topánky, je imidž. Zdravie však máme len jedno, a preto by sme nemali uprednostňovať dizajn pred funkčnosťou a kvalitou. V tomto článku si povieme, aké nepríjemnosti môže nosenie nevhodnej obuvi spôsobiť a na čo by ste si pri kúpe topánok mali dávať pozor.

Zlá obuv môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie - Čomu sa vyhnúť?

 

Nie je jedno, v čom chodíte

Módne trendy sú síce super a je dôležité cítiť sa pekne, no nie na úkor zdravia. Privysoké opätky, príliš mäkké podrážky, úzke a tesné špičky, balerínky… Toto všetko vám môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy.

Časté ochorenia spojené s nosením nesprávnej obuvi:

  • Kŕčové žily sú modrasté vystupujúce žily na nohách, ktoré sú častokrát sprevádzané opuchom či pocitom ťažkých a unavených nôh. Jedným z dôvodov ich vzniku môže byť aj tesná obuv a vysoké opätky.
     
  • Pojem ploché nohy sa často skloňuje najmä u detí. Tento problém sa však nevyhýba ani dospelým, kedy je náprava oveľa ťažšia, v niektorých prípadoch až nemožná. Tento problém je možné riešiť ortopedickou obuvou či vložkami do topánok.
     
  • Deformácia chodidla, vybočenie palca či kladivkové prsty. Toto všetko vám môže spôsobiť jeden konkrétny typ topánok. Sú to práve tie najväčšie “imidžovky”, v ktorých je vaša noha ako vo zveráku. Úzky a predĺžený tvar drží vaše prsty v pasci a nedovoľuje im prirodzene sa hýbať. A presne takto vznikajú deformácie chodidla a prstov.

Na balerínky zabudnite

Ak sa povie "nezdravá obuv", takmer každému ako prvé napadnú lodičky. Nie je to však úplne pravda. Strašiakom ortopédov sú balerínky. Ich plochá podrážka negatívne vplýva na klenbu chodidla a celkové držanie tela. Okrem toho často spôsobuje kurie oká, bolesti chrbta či dokonca artritídu. Za toto ten imidž nestojí, nemyslíte?

Nakupujte s rozumom

Dúfame, že vďaka nášmu článku budete pri najbližšom nákupe obuvi myslieť v prvom rade na jej funkčnosť a kvalitu, než na dizajn.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa o svoje nohy lepšie starať, prečítajte si naše predošlé články.

 

A samozrejme nezabudnite ani na správne ponožky :)

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.