Plesne na nohách? Prírodná liečba plesni nôh.

Pred tým, než siahnete po liekoch, mastiach či lakoch, skúste plesne na nohách a nechtoch vyliečiť niektorým z prírodných liečiv. Pomôžu aj bylinky, ktoré môžete nájsť takmer v každej záhrade.

Pleseň nôh a nechtov - prírodná liečba plesni nôh


Medzi najčastejšie používané patrí levanduľa a šalvia, z ktorých si môžete pripraviť priamo kúpeľ alebo ich použijete vo forme tinktúry a aplikujete na postihnuté miesta. Nechtík nájdete tiež v mnohých formách.

Vyskúšajte odvar z rastliny na namáčanie nôh alebo sa v drogérii či lekárni poobzerajte po nechtíkovom mydle.

Z medovky si pripravíte účinný roztok na potieranie kože či nechtov tak, že 4 lyžičky listov zalejete 100 ml vodky. Je však potrebné listy lúhovať aspoň 2 týždne na tmavom mieste.

Dovtedy môžete vyskúšať listy z iných bežne sa vyskytujúcich rastlín ako sú napríklad malinové listy alebo listy brečtanu.
Upokojujúci obklad uvaríte z 30 g malinových listov a pol litra vody. Varte 25 minút a následne ho rovnako dlho nechajte aj lúhovať.

Vatu namočenú vo vychladenom odvare nechajte na postihnutom mieste približne 15 minút. Na prípravu kúpeľa z brečtanových listov budete potrebovať 2 lyžice sušených listov. Prelejte ich vriacou vodou a po vychladnutí zrieďte 5 litrami čistej vody.

Medzi ďalšie prírodné prípravky, ku ktorým sa môžete uchýliť, patrí čajovníkový olej. Používajte ho na vytvorenie kúpeľa (stačí niekoľko kvapiek na lavór vody) alebo ho zrieďte napríklad s olivovým olejom alebo s aloe vera v pomere 1:1 a aplikujte na boľavé miesto.

V ďalšom babskom recepte figuruje praslička. Celú rastlinku chvíľu povarte v slnečnicovom oleji a následne vychladnutým odvarom niekoľkokrát denne potierajte nohy. Za vyskúšanie stojí aj obľúbený domáci recept na mnoho chorôb – propolisová tinktúra.

Zbaviť sa plesní na koži nôh a nechtoch sa vám určite nepodarí za týždeň. Ak sa vám však zdá, že prírodnú liečbu už skúšate príliš dlho a nedostavili sa požadované výsledky, zájdite do lekárne alebo rovno k dermatológovi.

Krémy, roztoky, laky, spreje, mydlá, púdre, náplasti alebo rôzne kombinované kúry proti plesniam, ktoré sú často dostupné bez predpisu, majú hneď niekoľko účinkov. Zmierňujú príznaky ako je svrbenie, pálenie či zápach, zabraňujú šíreniu plesní a postupne ich zabíjajú.

Ani tu však nečakajte zázraky na počkanie a v liečbe pokračujte aj po zmiznutí príznakov, aby ste zabránili návratu plesní.

 

 

Vyskúšajte si i Ponožky ANTIPLESS® s úpravou Sanitized Ag

 

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel ako nadmerný zápach, potenie, pleseň nôh, zapáleniny, zapareniny.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a môžu výrazne urýchliť ich liečbu.

Úprava Sanitized pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Vyberte si z našej ponuky: