9 tipov proti nepríjemnému zápachu nôh

Trápi vás nepríjemný zápach z nôh? Týchto 9 úžasných tipov vás zbavia zápachu NATRVALO.

9 tipov proti nepríjemnému zápachu nôh

Zapáchajúce nohy nie sú žiadnou výhrou. Na ceste za dokonalými nohami, z ktorých sa nebude šíriť nepríjemná vôňa, nie je nutné robiť veľké zmeny vo svojom živote. Možno ste to ani len netušili, no ak zmeníte pár návykov, zapáchajúce nohy sa vás už nebudú týkať.

Ak chcete zabrániť týmto problémom, v prvom rade by ste si mali potrpieť na zvýšenú osobnú hygienu a pravidelnú výmenu topánok. Smradľavé nohy, ktoré sú medicínsky známe aj ako bromodóza, sú problémom mnohých ľudí.

Hlavnou príčinou zápachu sú spotené nohy v kombinácii s každodenným nosením rovnakých topánok.

Prečo sa nohy potia?

Potenie nôh pozná vari každý z nás. Tento nepríjemný jav nás sprevádza pri akejkoľvek teplote či ročnom období. Tínedžeri a tehotné ženy sú na tento problém náchylnejší ešte viac, pretože vďaka hormonálnym zmenám sa aj viac potia.

Väčšiu pravdepodobnosť, že budete mať spotené nohy, máte v momente, ak ste na nohách celý deň, nosíte príliš pevné topánky, ste veľmi namáhaní alebo ak trpíte hyperhidrózou.

Nohy často páchnu, ak do topánok nasiakne pot a nevyschnú skôr, ako si ich znovu obujete.

Ako odvrátiť problém so zapáchajúcimi nohami?

Dobrou správou je, že páchnuce nohy sa zvyčajne liečia jednoducho. Ak budete udržiavať čisté a suché a topánky budete pravidelne meniť, máte po probléme.

Vyskúšajte týchto 9 skvelých tipov a zápach z nôh už nebude mať šancu:

  • raz za deň si umyte nohy antibakteriálnym mydlom ( môžete sa poradiť s lekárom),
  • snažte sa nenosiť rovnaké topánky 2 dni po sebe, aby mali najmenej 24 hodín na vysušenie,
  • aspoň raz denne si vymeňte ponožky (ideálne antibakteriálne, vlnené alebo bavlnené, nie však nylonové),
  • nechty na nohách udržujte krátke a čisté a všetku tvrdú pokožku odstráňte pilníkom na nohy (odumretá koža na päte môže byť po nasiaknutí vlhkosti z topánok vlhká, čo poskytuje ideálne podmienky pre baktérie)

Ak sa vám často potia nohy, vyskúšajte tieto rady:

  • použite sprejový dezodorantu alebo antiperspirant na nohy - normálny dezodorant alebo antiperspirant do podpazušia funguje rovnako dobre ako špecializovaný výrobok na nohy,
  • vložením liečivých vložiek do topánok, ktoré majú dezodoračný účinok, zabránite množeniu baktérií,
  • použite púder na nohy na absorpciu potu,
  • vyskúšajte ponožky na spotené nohy - antibakteriálne ponožky sú navrhnuté tak, aby udržali nohy v suchu a bez zápachu,
  • kupujte si koženú alebo plátenú obuv, pretože vašim chodidlám umožňuje dýchať.

 

+1 ponožky ANTIPLESS® s úpravou Sanitized Ag

 

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel ako nadmerný zápach, potenie, pleseň nôh, zapáleniny, zapareniny.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a môžu výrazne urýchliť ich liečbu.
 

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.