Zarastené nechty: Tipy, ako sa zbaviť tohto problému čo najskôr

Zarastený necht je veľmi nepríjemný, bolestivý problém, ktorý sa vyskytuje pomerne často.


Vedeli ste, že väčšine problémov so zarastaním nechtov je možné zabrániť správnym strihaním nechtov na nohách a nosením lepšie priliehajúcich topánok?

Zarastené nechty - ako sa zbaviť tohto problému


Najdôležitejšie je správne strihanie nechtov. Nechty nikdy nestrihajte do oblúka a opilujte ich dorovna takým spôsobom aby okraj nechta mierne prečnieval nad okolitou kožou. Týmto spôsobom dokážete na 99 percent predísť nepríjemnostiam.


Ak už máte zarastený necht na nohe, je pravdepodobné, že ho môžete liečiť aj doma. Vyskúšajte niektoré domáce metódy, ktoré vám pomôžu.

 • Nohy si namočte do teplej vody
  Nechajte ich vo vode asi 15-20 minút. Ak Vám to čas dovolí, môžete to urobiť trikrát alebo štyrikrát denne. Vďaka tomu budú prsty na nohe menej citlivé a odstránenie zarasteného nechtu bude menej bolestivé.
   

 • Dajte si pod zarastené nechty vatový tampón.
  Po namočení nôh si pod zarastenú časť nechtu dajte malý kus vaty alebo jemnú látku, napríklad bavlnu. To ho podporí v raste nad kožu.
   

 • Naneste krém s antibiotikami.
  Ak miesto zarastenia už máte zapálené aplikujte na palec na nohe antibiotikum a cez noc zabaľte obväzom. Antibiotikum pomáha odstrániť infekciu a zmäkčí pokožku.
   

 • Venujte pozornosť svojim topánkam.
  Popremýšľajte, aké topánky nosíte. Pokiaľ môžete, držte sa sandálov, šľapiek alebo iných topánok s otvorenou špičkou, až kým sa vám nezahojí palec na nohe.
   

 • Užívajte lieky proti bolesti.
  Bolesť môžu zmierniť voľnopredajné lieky, ako je acetaminofén, ibuprofén alebo naproxén sodný.

Ak ani tieto domáce lieky nepomáhajú pri zarastení nechtov na nohách, je načase vyhľadať odborníka na pedikúru, alebo lekára. V prípade, že spozorujete príznaky infekcie, je konzultácia s lekárom viac než vítaná.


Ak máte cukrovku, je vyššia šanca, že sa infikovaný necht nehojí správne.
V momente, ako si uvedomíte, že tieto metódy nepomáhajú, nemali by ste sa pokúšať odstrániť zarastený necht svojpomocne. Zverte sa do rúk odborníkov. Keď nechty na nohách dorastú, uistite sa, že ich zastrihávate v jednej línii. Nestrihajte ich príliš nakrátko.

Ponožky ANTIPLESS® síce zarasteniu nechtov nezabránia, ale vďaka svojim úžasným vlastnostiam vedia vaše utrpenie zmierniť. Bránia rozmnožovaniu baktérií a šíreniu infekcie. Nakoľko urýchlia hojenie drobných rán, môžu výrazne skrátiť dobu liečby po odstránení zarasteného nechta.

Ich antibakteriálna úprava SANITIZED s obsahom striebra sa neodstráni ani praním, preto zabezpečia dlhodobú ochranu. Ponožky sú vyrábané z kvalitnej bavlny a polypropylénového vlákna. Do polypropylénového vlákna sú v procese výroby pridané aj ióny striebra, ktorého antibakteriálny účinok je známy už od čias starovekého Ríma.


Táto úprava pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.


Dbajte na správne strihanie Vašich nechtov, objednajte si ponožky ANTIPLESS® a užívajte si výhody, ktoré ponúkajú.

Ponožky ANTIPLESS® s úpravou Sanitized Ag

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.