Starostlivosť o opuchnuté nohy - relaxačné kúpele

Jedným z najpríjemnejších receptov na opuchnuté nohy je ich relaxačný kúpeľ.

Relaxačné kúpeľe pre opuchnuté nohy

Čo si do vody v lavóre pridať, aby ste potenciál kúpeľa využili naplno?
Možností je neúrekom. Začnime napríklad bežne dostupnými bylinkami. Rôzne bylinkové odvary pomôžu nohám uvoľniť a zregenerovať sa v priebehu niekoľkých minút. Nazbierajte si púpavu, skorocel alebo kostihoj.

Ak sa vám nechce na lúku, zabehnite do lekárne. Okrem spomenutých byliniek sa môžete poobzerať aj po kúpeľoch namiešaných špeciálne na opuchnuté nohy, ktoré využívajú silu esenciálnych olejov. Alebo si namiešajte vlastný mix olejov - podľa mnohých štúdií je na opuch jedným z najúčinnejších grepový, no za vyskúšanie stojí aj levanduľa či čajovníkový olej.

Existujú však aj lacnejšie riešenia, kvôli ktorým nemusíte bežať ani do lekárne, stačí otvoriť špajzu.

Počuli ste už o zázračných účinkoch vody zo zemiakov?
Môžete si ich overiť v praxi hneď zajtra. Očistené a na plátky nakrájané zemiaky zalejte vodou a nechajte cez noc v chladničke. Scedenú vodu použite ako kúpeľ.

Ak sa vám zeleninová kúra zapáčila, pokračovať môžete zábalom z kapusty. Zo stredu odstráňte tvrdý hlúb, listami obaľte chodidlá a obujte si pohodlné ponožky – ideálne na noc.

Ďalším riešením môže byť epsomská soľ, teda prírodná forma soli horčíka, ktorá zlepšuje krvný obeh, redukuje opuchy a odstráni aj prípadnú bolesť. Na prípravu blahodarného kúpeľa rozmiešajte hrnček soli v lavóre s vodou a na približne 20 minút si do nej ponorte chodidlá. Ak však máte na chodidlách nejaké ranky, tento recept radšej vynechajte - tadiaľto pre vaše nohy cesta nevedie.

Horúci alebo studený?
Aj keď vám horúci kúpeľ znie asi lákavejšie, dajte šancu aj studenej vode. Najlepšie bude, ak ich skombinujete. Do jedného lavóra si pripravte teplú vodu, ktorá cievy rozťahuje, a do druhého zase studenú, ktorá cievy stiahne. Po pár minútach v teplom kúpeli ponorte na pol minúty až minútu nohy do toho studeného. Vystriedajte niekoľkokrát.
Výsledkom bude zlepšená cirkulácia krvi, zredukovaný opuch a výrazná úľava.

 

A ráno, keď sa zobudíte nezabudnite si obuť kvalitné ponožky – najlepšie s jemným lemom, ktoré Vaše nohy neškrtia a nebránia prúdeniu krvi.

Nami predávané ponožky ANTIPLESS® MEDIC s jemným lemom boli vyvinuté práve pre klientov s opuchnutými nohami.

Ponožky sú vyrábané s antibakteriálnym vláknom. Vyznačujú sa vysokou rozťažnosťou, takže ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Zabezpečia voľné prúdenie krvi a pohodlné nosenie po celý deň.

Okrem toho antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Kliknite, a objednajte si kvalitné ponožky MEDIC s jemným lemom pre opuchnuté nohy.
ponozky-antipless-classic-hl1

 

 

Ostatné modely ponožiek ANTIPLESS®.

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a najčastejších chorôb. Nevyprateľná antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag - na báze iónov striebra - tento účinok ešte posilní.
 

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.