Ako pripraviť svoje nohy na turistiku

Skúsení horskí turisti nad takým niečím ako je príprava nôh na túru nerozmýšľajú. Pokiaľ však na horách patríte k začiatočníkom, mali by ste myslieť na pár vecí, ktoré ak zanedbáte, môžu vám zážitok z turistiky značne znepríjemniť. V tomto článku sme vám zhrnuli pár užitočných rád pre pohodlie vašich nôh na túre.

Ako pripraviť svoje nohy na turistiku

 

Kvalitná obuv je základ

Toto pre vás určite nie je žiadnym prekvapením. Je to však tak dôležitý faktor, že sme ho nemohli nespomenúť. Vyberajte si topánky, ktoré vám dokonale sadnú, a v ktorých vám noha nebude “lietať”. Nezabudnite ich však pred výstupom rozchodiť. Počas 10 minút v obchode sa vám totižto môžu zdať veľmi pohodlné, to sa však počas 8 hodín na túre môže úplne zmeniť.

Pľuzgiere nemajú šancu

Nepríjemná súčasť túry, ktorú všetci dobre poznáme - pľuzgiere. Najčastejším dôvodom, prečo vznikajú je vlhkosť a trenie kože o topánku. Uistite sa, že máte šnúrky na topánkach uviazané tak, aby vám päta držala na jednom mieste a neotierala sa o stenu topánky.

Dbajte na sucho v topánkach. Noste kvalitné ponožky, ktoré odvádzajú vlhkosť z pokožky, no zároveň v zime chodidlá zohrievajú a v lete chladia. Predchádzať vzniku otlakov môžete aj antiperspirantmi do topánok či náplasťami na otlaky, ktoré si nalepíte na miesta, kde sa vám otlaky najčastejšie vytvárajú.

V neposlednom rade si nezabudnite ostrihať nechty. Možno vám táto rada príde smiešna, no dlhé nechty na nohách vám môžu spôsobiť nepríjemné bolesti prstov až krvácanie, či odpadnutie nechtu. A to asi nechcete, však?

Nezabudnite na regeneráciu

Pokiaľ ste už túru úspešne absolvovali a čaká vás zaslúžený oddych, nezabudnite sa poďakovať svojim nohám za to, že vás v zdraví dostali až domov. Doprajte si regeneračný zábal na chodidlá či dobrú masáž.

A nezabúdajte, o nohy sa treba starať dennodenne, nielen pred túrou. V našich ďalších článkoch sa dozviete ako.

 

 

Prečo odporúčame ponožky ANTIPLESS® aj na túry?

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.