Ako správne udržiavať vnútro topánok

Aby Vám topánky dlho a dobre slúžili a aby sa v nich vaše nohy dobre cítili, potrebujú vašu starostlivosť ako zvonku, tak i zvnútra. Ponúkame vám niekoľko tipov na to, ako sa správne starať o vnútro vašich topánok a tým pádom predchádzať problémom s ich zápachom a opotrebovaním.
 

Ako udržiavať vnútro topánok, aby nesmrdeli.

Čerstvý vzduch

Potom, ako sa v topánkach prechádzate na čerstvom vzduchu (alebo kdekoľvek inde), paradoxne im vzduch chýba. Topánka je uzatvorená a jej vnútro nedýcha. Je preto potrebné topánkam po ich vyzutí dopriať nádych čerstvého vzduchu.

Ak to počasie a priestor dovoľujú, vyložte ich na okno, terasu alebo balkón, nech sa prevetrajú. Vzduch pomôže odstrániť zápach a usušiť vlhkosť. Vetranie topánok sa môže stať vašim rituálom vždy, keď si ich po celom dni vyzujete.


Ak nemáte priestor na to, aby ste topánky vetrali na vzduchu po každom nosení, skúste to urobiť aspoň raz za týždeň a spoznáte rozdiel. V žiadnom prípade ich po vyzutí neukladajte do uzatvoreného obuvníka, ten im službu neurobí.

Časté prezúvanie

Ak máte v práci možnosť, prezúvajte sa. Poďakujú sa vám ako vaše topánky, tak aj vaše nohy. Vo vykurovaných priestoroch býva najmä v chladných mesiacoch vyššia teplota, než na akú sú topánky určené. Tým pádom sa vám chodidlá viac potia. Prezutie sa je nielen prospešné pre vôňu topánok, ale aj pre vaše vlastné pohodlie.

Zamestnanci kancelárii, ktorí sedia za stolom, učitelia, vychovávatelia, zdravotnícki pracovníci, psychológovia, zamestnanci niektorých obchodov... oni všetci môžu čerpať benefity prezutia sa do sandál.

Zamestnanci vo výrobných halách alebo podobných spoločnostiach môžu na tento účel využívať ľahké tenisky.

Výmena ponožiek

Znie to banálne, avšak tento krok je v rutine starostlivosti o vnútro topánok nevyhnutný. V prípade problémov s potením chodidiel je nutnosť meniť si ponožky minimálne raz za deň, prípadne častejšie.

Hoci sa ponožky do druhého dňa usušia, baktérie vytvorené predošlým potením v nich ostávajú a pracujú. Doprajte si luxus vždy suchých a čistých ponožiek.

Samozrejme je dôležité aj to, aké ponožky používate. Ak nemáte žiadne problémy s nadmerným potením, zápachom alebo plesňou nôh, tak kľudne používajte naďalej svoju zabehnutú značku.

Ak však problém máte, taj je na čase vybrať si kvalitnejšie ponožky. Odporúčame buď bambusové vlákno – ktoré má prirodzenú antibakteriálnu vlastnosť – alebo ponožky špeciálne vyrobené na problémové nohy ako napríklad naše ponožky ANTIPLESS.

 

Ponožky ANTIPLESS® s úpravou Sanitized Ag

 

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel ako nadmerný zápach, potenie, pleseň nôh, zapáleniny, zapareniny.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a môžu výrazne urýchliť ich liečbu.

Úprava Sanitized pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Vyberte si z našej ponuky: