Sedavá alebo aktívna práca: Ako vplýva na vaše nohy?

Či už v práci sedíte za počítačom alebo ste neustále na nohách, všetko má svoje pre a proti. V tomto článku vám priblížime, ako typ práce vplýva na vaše nohy. Zároveň vám poradíme, ako môžete svojim nohám uľaviť aj počas pracovnej doby.

Sedavá alebo aktívna práca: Ako vplýva na vaše nohy?

Či už pri práci sedíte alebo stojíte, vaše nohy dostávajú zabrať


Pri dlhodobom sedení a státí v tele nastávajú procesy, ktoré voľným okom nevidieť. Tým najčastejším je zlé prúdenie a hromadenie krvi v dolných končatinách, následkom čoho vznikajú opuchy v oblasti členkov a lýtok.

Prevencia je základ


Nečakajte na to, kým vám opuch nôh znepríjemní váš deň. Dbajte na dostatočný pitný režim. Pitím čistej vody podporujete optimálnu hustotu krvi v žilách, ktorá tak môže jednoduchšie cirkulovať v obehovom systéme.

Pohyb, pohyb a ešte raz, pohyb!

Pravidelné cvičenie prispieva k nielen fyzickej, ale aj psychickej pohode. Rozpohybujte svoje končatiny aj počas pracovnej doby. Už len obyčajným krúžením členkami dokážete zmierniť opuch v tejto oblasti. Nastavte si pripomienku na každých 45 minút, choďte sa nachvíľu prejsť alebo ak máte tú možnosť, vyložte si nohy na pár minút nad úroveň hlavy.

Dbajte na to, čo máte oblečené.

Imidž je na nič, pokiaľ ide o zdravie. Ak to povaha vašej práce dovoľuje, vyberajte si oblečenie, ktoré vás nebude tlačiť, škrtiť či omínať. Takéto módne kúsky totižto prispievajú k zlej cirkulácii krvi v tele.

Veľmi dôležitou súčasťou zdravého outfitu sú pohodlné a kvalitné topánky. Pri sedení vám komfort zaručia teplé papučky a naopak, pri státí vás podrží špeciálna ortopedická obuv. Toto je investícia, ktorá sa oplatí.

Náš tip pre vaše nohy.

Nosíme ich každý deň, no nekladieme na ne taký dôraz, predsa ich nie je vidno. Reč je o ponožkách. Tie nám však takisto môžu pomôcť v boji s bolestivým opuchom. Ponožky Antipless Medic sú vyvinuté práve pre problém s opuchnutými nohami. Vyskúšajte ich aj vy a zbavte sa opuchu raz a navždy.

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.