Tri tipy pre sviežosť v topánkach

Problém udržania príjemnej alebo aspoň neutrálnej vône topánok poznáme všetci. Táto téma je obvzlášť aktuálna u ľudí, ktorí fyzicky pracujú alebo sa im chodidlo prirodzene potí viac. Ponožky Antipless, špeciálne vyvinuté pre potreby zvýšeného potenia chodidiel, robia veľkú časť práce za vás.

Aké sú ďalšie spôsoby, ktoré protizápachový efekt ponožiek Antipless podporia?

Spreje do topánok

Vraj spreje patria len do sféry telesnej hygieny? Rozhodne nie! V obchodných reťazcoch je možnosť kúpiť si spreje vyvinuté konkrétne pre efektívne odstránenie nepríjemného zápachu topánok. Nájdete ich v drogériách, lekárňach, v predajniach obuvi aj v internetových obchodoch. Dostupné sú aj dezinfekčné varianty, ktoré ničia patogény spôsobujúce plesne, mykózy aj bradavice. Ide o veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako prevoňať vaše topánky.

Pranie

Hoci nie je vhodné pre všetky druhy topánok, pranie je jedným z najznámejších spôsobov, ako zabiť dve muchy jednou ranou. Pranie totiž topánky nielen prevonia, ale aj vyčistí. Látkové topánky – tenisky - perieme zásadne na krátkych programoch, približne 20 minútových, aby sme dlhým pôsobením vody nepoškodili lepidlo na podrážke alebo iných častiach. Následne stačí topánky vysušiť a sú pripravené na ďalšie nosenie.

Pomoc z kuchyne

Ak potrebujete zbaviť topánky zápachu už do zajtra, takže ich nestíhate oprať pretože by sa neusušili a sprej na topánky doma nemáte, vaša kuchyňa môže poskytnúť rýchle riešenie. Nasypte do topánok sódu bikarbónu a nechajte cez noc pôsobiť. Má totiž schopnosť nasať prebytočnú vlhkosť a neutralizovať pachy. Ráno ju z topánok iba vysypete. Ak nájdete v chladničke citrusy, nastrúhajte do topánok ich kôru a nechajte aj so sódou cez noc pôsobiť. Vôňa citrusov v topánkach ostane aj potom, ako ju ráno z nich vyberiete. Účinok citrusov môžu do určitej miery nahradiť aj čajové vrecúška položené v topánkach na niekoľko hodín.

 

Prečo si vybrať ponožky ANTIPLESS®?

Nadmerné potenie a zápach nôh, opuchnuté nohy, diabetická noha, pleseň, zápaly, neuropatia, ekzémy sú nepríjemnosti, ktoré znepríjemňujú život veľkej časti dospelých ľudí.

Používaním kvalitných ponožiek výrazne znížite riziko vzniku týchto nepríjemností, a tiež môžete urýchliť ich liečbu.

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a najčastejších chorôb. Nevyprateľná antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag - na báze iónov striebra - tento účinok ešte posilní.
 

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.