Moderné metódy liečby diabetickej nohy

Nepríjemné štatistiky hovoria o tom, že na Slovensku syndróm diabetickej nohy vyúsťuje do amputácie niektorej z dolných končatín oveľa častejšie ako v iných krajinách. Kým napríklad v Českej republike počet takýchto prípadov v posledných rokoch klesal, u nás naopak stúpal.

Moderne metody liečby diabetickej nohy


Odborníci sa zhodujú, že dôvodom je nedostatočné povedomie o tomto ochorení a nevyužívanie všetkých možností modernej liečby, ktorá je v mnohých prípadoch hradená zdravotnými poisťovňami. Niekedy ide o neinformovanosť pacientov, inokedy je príčinou nedostupnosť liečebných centier a následnej starostlivosti o rany.

Nepodceňujte príznaky

Nevyhnutnou podmienkou na úspešnú liečbu je včasné a presné diagnostikovanie problému. Situácia je však taká, že pacienti, ktorí syndrómom trpia, svoje problémy často podceňujú.
Noha diabetika je veľmi náchylná na poranenia, ktoré ľahko prerastú do zbytočných komplikácií. Všímať si preto treba aj tie najmenšie zranenia a nepríjemné pocity a čo najskôr ich prediskutovať s diabetológom.
Lekári však naďalej konštatujú, že najčastejšie sa stretávajú s pacientmi vo vysokých, ťažko liečiteľných štádiách ochorenia. Ak vám záleží na vašom zdraví, netreba podceňovať prevenciu, dodržiavať pravidelné kontroly u diabetológa, no nezaškodí ani individuálne preskúmanie súčasných možností a ich konzultácia s odborníkom.

Moderné metódy liečby diabetickej nohy

Výborné výsledky dosahuje napríklad liečba pomocou 3D pulznej terapie. Ide o neinvazívnu metódu, ktorá nepotrebuje doplnenie žiadnymi ďalšími liekmi. Jej veľkou výhodou je jednoduché použitie, čo znamená, že môže byť použitá aj v domácej liečbe.
Elektromagnetické pulzy so špecifickou frekvenciou, tvarom a intenzitou môžu byť aplikované pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Pacientom trpiacich ochorením zjednodušene nazývaným diabetická noha prináša táto terapia úľavu od bolesti. Podporuje prietok krvi cievami, čím sa zabezpečí zvýšenie prísunu kyslíka a živín. Pozitívne vplýva aj na rýchlosť hojenia vredov.

Ďalšou z moderných liečebných metód je aplikácia kmeňových buniek, ktoré sú získavané z pupočníkovej krvi. Tie nielen liečia zápal, ale pomáhajú tiež pri tvorbe nových väzivových tkanín kože, ciev a ukladaní kolagénu. Svojím pôsobením teda výrazne urýchľujú hojenie rán.

 

Tieto pokrokové metódy momentálne využívajú napríklad aj na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca - kde momentálne testujú i naše ponožky ANTIPLESS.

Článok o ich metódach môžete prečítať napríklad i tu:
https://www.cas.sk/clanok/2550447/lekar-jan-bol-svedkom-neuveritelneho-posunu-mediciny-tito-pacienti-prisli-na-amputaciu-a-chodia/

 

Prevencia, prevencia, prevencia ...

A samozrejme naďalej platí: noste kvalitné ponožky a kvalitnú obuv. Oni sú prvotným článkom, ktoré chránia Vaše nohy pred problémami.

 

Výhody ponožiek ANTIPLESS®  pre diabetikov:

 1. Neškrtia nohy, znižujú opuchy - majú jemný lem, bez gumičky
  Ponožky MEDIC sa vyznačujú vysokou rozťažnosťou, takže ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Neškrtia, nebránia prúdeniu krvi a preto výrazne znižujú aj opuchy.
   
 2. Podporujú hojenie drobných rán - bránia šíreniu infekcií
  Ponožky sú vyrábané z kvalitnej bavlny a Polypropylénového vlákna s trvalou antibakteriálnou úpravou SANITIZED® Ag (s iónmy striebra). Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky. Táto úprava ďalej zamedzuje rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky.
   
 3. Príjemne zohrievajú nohy – termo vlastnosť.
  Vďaka premyslenému spôsobu tkania Vaša noha je neustále v kontakte so suchou, antibakteriálne upravenou vrstvou. Knôtový efekt zabezpečuje stály odvod potu a tak vytvára pocit sucha. POP vlákno má nízku tepelnú vodivosť, preto neustále udržuje Vaše nohy v príjemnej klíme. To znamená, že v letnom období ponožky vytvárajú pocit chladu a v zime zase pocit tepla.
   
 4. Kvalitný mäkký materiál príjemný na nosenie
  Pri výrobe ponožiek používame prvotriedne materiály, aby sa Vaše nohy cítili príjemne i v náročných podmienkach.

 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.