Zatočte s plesňou bez návštevy lekárne

Objavili ste si na chodidlách alebo nechtoch na nohách prvé príznaky plesní? Začervenanie kože, svrbenie, pálenie medzi prstami, olupujúca sa koža medzi prstami, alebo prasknutá, mokvajúca koža.

Pleseň nôh a nechtov - odstránenie plesni - domáce metódy

Začnite sa im venovať čo najrýchlejšie a naozaj dôsledne. Len tak zabránite ich nekontrolovateľnému šíreniu. Aj pri skorej reakcii vás pravdepodobne čaká dlhá cesta. Plesne sú odolné a často sa vracajú aj vtedy, keď si myslíte, že ste sa ich už zbavili.

Aj keď je v lekárňach dostupných čoraz viac prípravkov proti plesniam, do boja sa môžete pustiť aj s arzenálom, ktorý máte doma v špajze. Každému môže pomôcť niečo iné, no nevzdávajte sa po prvom použití. Niekedy treba kúru opakovať aj mesiac, kým uvidíte nejaké výsledky.

Mnoho pozitívnych reakcií sa viaže na použitie octu. Postihnuté miesto si ním jednoducho natrite alebo si pripravte octový kúpeľ. Odporúčajú sa dve lyžice octu na liter vody. Nohy si v takto pripravenom kúpeli namáčajte aspoň desať minút niekoľkokrát týždenne.

Dobrú službu vám urobí aj cesnak. Nastrúhajte ho (môžete pridať pár kvapiek olivového oleja) a priložte na nechty. Prsty obviažte a nechajte pôsobiť najlepšie celú noc – ale pozor, len na nechtoch. Plátky cesnaku môžete prikladať aj na kožu ale len na kratšiu dobu. Rovnako poslúži aj šťava z cibule vo forme obkladu.

Ak by ste radšej použili niečo voňavejšie, siahnite po kokosovom oleji, ktorý má antibakteriálne a antimykotické účinky. Natierať ho môžete aj niekoľkokrát denne.

Na vytvorenie domácej masti môžete použiť aj niekoľko ďalších surovín. Malé množstvo vody zmiešajte s práškom do pečiva, kurkumou alebo sódou a nechajte pôsobiť niekoľko minút.

Možno vás prekvapí, aké blahodarné účinky môže mať aj obyčajný biely jogurt. Baktérie, ktoré sa v ňom nachádzajú, spomalia rozširovanie plesní. Na nohách nechajte zaschnúť aspoň dvakrát za deň.

Soľ nad zlato aj v prípade plesní na nohách. Pripravte si kúpeľ z vlažnej vody a niekoľkých lyžičiek soli. Nepreháňajte to ale, aby ste si zbytočne nespôsobili pálenie. Do kúpeľa môžete pridať niekoľko kvapiek oregánového oleja. A keď si najbližšie pôjdete uvariť čaj, vyberte si čierny alebo zelený a pripravte ho viac. Na kúpeľ chodidiel budete potrebovať približne päť vrecúšok na liter vody.

Lieky zo špajze môžete užívať aj vnútorne. Dostatok čerstvého ovocia a zeleniny (predovšetkým už spomínaný cesnak, cibuľa či chren), strukovín, rôznych druhov semienok a korenín ako oregano, bazalka, bobkový list, kurkuma, zázvor či škorica vám pomôžu urobiť v boji proti plesniam ďalší dôležitý krok.

Rovnako vítané je čokoľvek, čo podporí vašu imunitu. Cennými pomocníkmi je vitamín C, vitamín D a omega 3 mastné kyseliny.

 

Ponožky ANTIPLESS® s úpravou Sanitized Ag

 

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel ako nadmerný zápach, potenie, pleseň nôh, zapáleniny, zapareniny.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a môžu výrazne urýchliť ich liečbu.

Úprava Sanitized pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Vyberte si z našej ponuky: