Ako pomáhajú ponožky ANTIPLESS v prípade diabetickej nohy?

pomajaju-diabetikom-antipless-2020-1

Cukrovka je zákernou chorobou. K jedným z jeho najzávažnejších komplikácií patrí bohužiaľ diabetická noha a s ním spojené príznaky ako studená noha, ťažké hojenie rán, studený pot, pleseň na nohách, neuropatia, opuchy a gangréna.

Nakoľko tieto problémy veľmi často vedú až k amputácii, prevencia a starostlivosť o nohy je nesmierne dôležitá.
 

pekna-zdrava-noha_1

 
Používaním kvalitných ponožiek výrazne znížite riziko vzniku týchto nepríjemností, a tiež môžete urýchliť ich liečbu.

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel.

Ich voľný lem zabezpečí voľné prúdenie krvi a môže výrazne znižovať opuchy. Ponožky vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia znižujú syndróm studených nôh. Vaše nohy v studenom počasí príjemne zohrievajú a v letných horúčavách naopak, chladia.
Vodu odpudivé vlastnosti použitého POP vlákna zabezpečia stály odvod vlhkosti z pokožky, čím znižujú riziko vytvorenia plesní, zápalov, zaparenín, vredov.
 
Nevyprateľná antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag - na báze iónov striebra má dobrý vplyv na hojenie drobných rán. Zamedzuje rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky.

Ponožky ANTIPLESS® boli obrovským hitom v rokoch 2000 – 2006, kedy ich svojim pacientom predpisovali diabetológovia a kožní lekári. Ich výroba však bola kvôli tragickej udalosti v rodine výrobcu prerušená. Naša firma výrobu týchto ponožiek obnovila v septembri 2019, aby ste ich výhody znovu mohli užívať i Vy. Ponožky vyrábame na Slovensku, použité vlákna kupujeme od Slovenských výrobcov.

Ponožky sú testované na zdravotnú neškodnosť a antibakteriálnu účinnosť, a majú pridelený certifikát kvality č. 00018/119/2020

Zloženie ponožiek

 • 75% kvalitná bavlna
 • 25% polypropylén s úpravou SANITIZED® Ag.
  Účinná látka: Silver Phosphate Glass (fosforečnanové sklo s obsahom striebra)

kupit-ponozky-antipless
 

Aké sú výhody ponožiek ANTIPLESS®  pre diabetikov?

 1. Neškrtia nohy, znižujú opuchy - majú jemný lem, bez gumičky
  Ponožky MEDIC sa vyznačujú vysokou rozťažnosťou, takže ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Neškrtia, nebránia prúdeniu krvi a preto výrazne znižujú aj opuchy.
   
 2. Podporujú hojenie drobných rán - bránia šíreniu infekcií
  Ponožky sú vyrábané z kvalitnej bavlny a Polypropylénového vlákna s trvalou antibakteriálnou úpravou SANITIZED® Ag (s iónmy striebra). Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky. Táto úprava ďalej zamedzuje rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky.
   
 3. Príjemne zohrievajú nohy – termo vlastnosť.
  Vďaka premyslenému spôsobu tkania Vaša noha je neustále v kontakte so suchou, antibakteriálne upravenou vrstvou. Knôtový efekt zabezpečuje stály odvod potu a tak vytvára pocit sucha. POP vlákno má nízku tepelnú vodivosť, preto neustále udržuje Vaše nohy v príjemnej klíme. To znamená, že v letnom období ponožky vytvárajú pocit chladu a v zime zase pocit tepla.
   
 4. Kvalitný mäkký materiál príjemný na nosenie
  Pri výrobe ponožiek používame prvotriedne materiály, aby sa Vaše nohy cítili príjemne i v náročných podmienkach.

 

kupit-ponozky-antipless

Kliknite, a prečítajte si názory našich spokojných klientov:

V ponuke štyri základné typy

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť. Novinka od 06. mája 2020 - krátke, členkové ponožky.

 

*Novinka:  Členkové ponožky ANTIPLESS SHORT

Krátke, jarné / letné členkové ponožky sú vhodné do krátkej obuvi a sandálov. Majú univerzálny strih a sú vyrábané v troch neutrálnych farbách, ktoré sú vhodné ku každému oblečeniu. Skladom od 06. mája 2020.
Členkové ponožky ANTIPLESS SHORT ...

 

ANTIPLESS MEDIC

"Zdravotné" lýtkové ponožky s jemným lemom sú navrhnuté pre problémové, opuchnuté nohy. Sú obzvlášť obľúbené u diabetikov. Vyznačujú sa vysokou rozťažnosťou, takže ich lem nebude vaše nohy trápiť a nebráni ani voľnému prekrveniu končatín. Sú veľmi príjemné na nosenie, a to aj v prípade ekzémov.
Ponožky ANTIPLESS MEDIC ...

ANTIPLESS REBRO

Univerzálne rebrované lýtkové ponožky z hrubšieho materiálu. Sú vhodné do športovej i pracovnej obuvi, ale vďaka univerzálnemu strihu a vzhľadu sú veľmi obľúbené aj na každodenné nosenie.
Ponožky ANTIPLESS REBRO ...

ANTIPLESS CLASSIC

Tieto základné, tenšie lýtkové ponožky sú vhodné do interiéru - do papúč alebo pracovných sandálov, ale tiež ako manažérske alebo oblekové ponožky. Pre ich tenký materiál ich odporúčame hlavne pre dámy, alebo pre pánov ako oblekové ponožky.
Môžu byť používané aj ako prvá vrstva pod hrubé zimné alebo športové ponožky.
Ponožky ANTIPLESS CLASSIC ...
 

Netrápte sa zbytočne, objednajte si ponožky ANTIPLESS® ešte dnes!

Nezabudnite – mikróby, baktérie a plesne si nerušene užívajú a rozmnožujú sa vo Vašej obuvi i starých ponožkách aj v tejto chvíli. Nedajte im šancu, skoncujte s nimi čím skôr!

Objednajte si ponožky ANTIPLESS® a využite výhody, ktoré ponúkajú.

Ich kvalitu spoznáte hneď ako si po prvom náročnom dni vyzujete Vaše topánky.

Objednať si môžete zo štyroch farieb a šiestich veľkostí. V ponuke máme zvýhodnené balenia.

kupit-ponozky-antipless

 

 

Ako pomáhajú ponožky ANTIPLESS pri liečbe plesni nôh

Ako pomáhajú ponožky ANTIPLESS v každodennom živote, napríklad pri nadmernom zápachu nôh

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.