Ako pomáhajú ponožky ANTIPLESS v prípade diabetickej nohy?

pomajaju-diabetikom-antipless-2020-1

Cukrovka je zákernou chorobou. K jedným z jeho najzávažnejších komplikácií patrí bohužiaľ diabetická noha a s ním spojené príznaky ako studená noha, ťažké hojenie rán, studený pot, pleseň na nohách, neuropatia, opuchy a gangréna.

Nakoľko tieto problémy veľmi často vedú až k amputácii, prevencia a starostlivosť o nohy je nesmierne dôležitá.
 

pekna-zdrava-noha_1

 
Používaním kvalitných ponožiek výrazne znížite riziko vzniku týchto nepríjemností, a tiež môžete urýchliť ich liečbu.

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel.

Ich voľný lem zabezpečí voľné prúdenie krvi a môže výrazne znižovať opuchy. Ponožky vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia znižujú syndróm studených nôh. Vaše nohy v studenom počasí príjemne zohrievajú a v letných horúčavách naopak, chladia.
Vodu odpudivé vlastnosti použitého POP vlákna zabezpečia stály odvod vlhkosti z pokožky, čím znižujú riziko vytvorenia plesní, zápalov, zaparenín, vredov.
 
Nevyprateľná antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag - na báze iónov striebra má dobrý vplyv na hojenie drobných rán. Zamedzuje rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky.

Ponožky ANTIPLESS® boli obrovským hitom v rokoch 2000 – 2006, kedy ich svojim pacientom predpisovali diabetológovia a kožní lekári. Ich výroba však bola kvôli tragickej udalosti v rodine výrobcu prerušená. Naša firma výrobu týchto ponožiek obnovila v septembri 2019, aby ste ich výhody znovu mohli užívať i Vy. Ponožky vyrábame na Slovensku, použité vlákna kupujeme od Slovenských výrobcov.

Ponožky sú testované na zdravotnú neškodnosť a antibakteriálnu účinnosť, a majú pridelený certifikát kvality č. 00018/119/2020

Zloženie ponožiek

 • 75% kvalitná bavlna
 • 25% polypropylén s úpravou SANITIZED® Ag.
  Účinná látka: Silver Phosphate Glass (fosforečnanové sklo s obsahom striebra)


Aké sú výhody ponožiek ANTIPLESS®  pre diabetikov?

 1. Neškrtia nohy, znižujú opuchy - majú jemný lem, bez gumičky
  Ponožky MEDIC sa vyznačujú vysokou rozťažnosťou, takže ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Neškrtia, nebránia prúdeniu krvi a preto výrazne znižujú aj opuchy.
   
 2. Podporujú hojenie drobných rán - bránia šíreniu infekcií
  Ponožky sú vyrábané z kvalitnej bavlny a Polypropylénového vlákna s trvalou antibakteriálnou úpravou SANITIZED® Ag (s iónmy striebra). Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky. Táto úprava ďalej zamedzuje rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky.
   
 3. Príjemne zohrievajú nohy – termo vlastnosť.
  Vďaka premyslenému spôsobu tkania Vaša noha je neustále v kontakte so suchou, antibakteriálne upravenou vrstvou. Knôtový efekt zabezpečuje stály odvod potu a tak vytvára pocit sucha. POP vlákno má nízku tepelnú vodivosť, preto neustále udržuje Vaše nohy v príjemnej klíme. To znamená, že v letnom období ponožky vytvárajú pocit chladu a v zime zase pocit tepla.
   
 4. Kvalitný mäkký materiál príjemný na nosenie
  Pri výrobe ponožiek používame prvotriedne materiály, aby sa Vaše nohy cítili príjemne i v náročných podmienkach.

 

 

Niektoré názory našich spokojných klientov:

 
 • ok
  "Sú super. Otec diabetik si ich nevie vynachváliť. Nerežú. Osvedčili sa nám aj pri liečbe otlakov, plesní, či kurých očí. Prosím neberte ich ako náhradu liečby, ale veľkú pomoc pri liečbe. Ponožky vám určite nevyliečia diabetickú nohu alebo kurie oko, ale výrazne pomôžu udržať postihnuté miesto dlhšie čisté, čo prispieva k lepšiemu a rýchlejšiemu hojeniu. Sme spokojní."
  Erika Dugovičová
 • ok
  "Sú pohodlné, presne podľa popisu, noha sa v nich nepotí, príjemný materiál, lem netlačí. Po praní pri odporúčanej teplote bez zmien."
  Jana Radošová
   
  "Ponožky sú vynikajúcej kvality, veľmi dobre sa nosia, sú pohodlné, gumička netlačí a odteraz len také ponožky bude nosiť celá naša rodina "
  Katarina Smolnická
 • ok
  "Ponožky sú pre manžela diabetika, ktorý trpí neuropatiou. Je s nimi spokojný, pretože doteraz ho všetky ponožky tlačili, tieto nie, veľmi dobre sa v nich cíti. Po vypratí kvalita zostala nezmenená. 2 dní nosil ten istý pár, ponožky boli v poriadku. Termin doručenia bol expresne, k našej spokojnosti, obchod sme prvýkrát veľmi dlho hľadali, nakoniec nás po telefóne znavigovali. Hodnotím na 5 hviezdičiek."
  Eva Bořutová
 

 

V ponuke štyri základné typy

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť. Novinka od 06. mája 2020 - krátke, členkové ponožky.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.