5 tipov ako prekrviť studené chodidlá

Poznáte ten pocit, keď máte chodidlá ako ľad aj napriek tomu, že ste doma v teple? Žiadne deky ani hrubé ponožky vám nepomáhajú? Príčinou studených končatín môže byť ich nedostatočné prekrvenie. V tomto článku vám priblížime pár tipov, ako jednoducho a bez liekov prekrviť vaše zamrznuté chodidlá.

5 tipov ako prekrviť studené chodidlá

Dodržujte pitný režim

Na to, aby bola vaša krv v prirodzenom pohybe, potrebujete denne vypiť dva až tri litre vody. Okrem prúdenia krvi je dostatočný pitný režim prospešný aj pre celkové fungovanie telesných orgánov.

Doprajte si masáž nôh

Masáže sú skvelým prostriedkom na prekrvenie chodidiel. Skvelou pomôckou sú napríklad masážne loptičky, ktorými si jednoducho premasírujete svoje šľapy. Vyskúšať môžete aj reflexnú masáž, ktorej sme sa venovali v predošlom článku.

Hýbte sa

Celodenné sedenie za počítačom je to najhoršie, čo môžete pre svoje nohy urobiť. Nastavte si budík a každú hodinu si doprajte aspoň 10 minútovú prechádzku.

Zahoďte cigarety

Fajčenie má množstvo negatívnych účinkov na naše zdravie. Niet sa preto čomu čudovať, že ho spomíname aj v súvislosti s nedokrvením končatín. Nikotín totižto poškodzuje steny tepien a spôsobuje zahustenie krvi, čo môže zvyšovať riziko infarktu či cievnej mozgovej príhody.

Kvalitné ponožky

Našim posledným, ale zato podstatným tipom je výber ponožiek, ktoré podporujú prekrvenie končatín. Niektoré ponožky totižto môžu kvôli tesnému lemu blokovať prietok krvi do chodidiel. Nepodceňte preto ich výber.

Studené chodidlá sú veľmi častým problémom a vo väčšine prípadov neznamenajú žiadne závažné ochorenie. Pokiaľ však aj napriek všetkým pokusom nohy prekrviť budete neustále pociťovať výrazný chlad na končatinách, nepodceňujte tento príznak a vyhľadajte lekársku pomoc. Dôvodom môže byť ochorenie ciev, cukrovka či nadváha.

Prečo odporúčame ponožky ANTIPLESS® ?

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá. Ponožky ANTIPLESS majú termo vlastnosť - príjemne zohrievajú studené nohy.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.