Oblečte svoje chodidlá do toho pravého materiálu

Jedným z faktorov, ktoré vplývajú na zdravie vašich chodidiel a nechtov, je nosenie vhodných ponožiek. V súčasnej dobe na trhu môžete nájsť množstvo rozličných druhov, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj materiálom a využitím. No ako sa tom vyznať? V tomto článku sme sa vám rozhodli priblížiť obľúbené ponožkové materiály a ich vlastnosti.

Materiál ponožiek 

Bavlna nikdy nesklame

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása, to rozhodne platí aj pre bavlnu. Je to najznámejší a najpoužívanejší materiál v textilnom priemysle. Bavlnené ponožky sú skvelou voľbou počas teplých mesiacov, keďže sú jemné, priedušné a savé.

Nevýhodou čisto bavlnených ponožiek je však nestálosť ich tvaru a vytváranie optimálneho prostredia pre rozmnožovanie baktérií. Z tohto dôvodu sa bavlna kombinuje aj s umelými vláknami ako je polyester, polyamid či elastan.

Najlepšie je však kombinácia s antibakteriálne upraveným polypropylénom – čo zabraňuje rozmnožovaniu nechcených baktérií a iných mikroorganizmov.

Chceli by ste vyskúšať benefity bavlny na vlastnej koži? Pozrite si našu ponuku ponožiek s antibakteriálnou úpravou.

Bambus nie je len pre pandy

Jedným z najmodernejších a najekologickejších materiálov využívaných na výrobu ponožiek je 100% prírodný a recyklovateľný bambus.

Okrem svojich antibakteriálnych a termoregulačných vlastností sú tieto ponožky obľúbené aj vďaka svojej pružnosti a hebkosti. Ak často športujete či trpíte zapáchajúcimi chodidlami, bambusové ponožky tiež by mohli byť pre vás vhodným riešením, keďže eliminujú pachy a baktérie.

Nalaďte sa na vlnu z ovce Merino

Trápia vás studené chodidlá počas zimných mesiacov? Vyskúšajte jeden z najjemnejších materiálov, ovčiu vlnu Merino. Okrem toho, že vás zahreje, odvádza pot a vlhkosť z pokožky čím udrží vaše chodidlá v suchu.

Výberom ponožiek z kvalitného materiálu predchádzate nepríjemnostiam ako sú nechtové plesne či zápach chodidiel. Prezrite si našu ponuku kvalitných ponožiek a doprajte svojim nohám pohodlie, ktoré si zaslúžia.

 

Prečo odporúčame ponožky ANTIPLESS® ?

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.