Prečo sme zrušili označenie "protiplesňové"

S ponožkami ANTIPLESS som sa prvý krát stretol v júni 2019. Vtedy som hľadal nový produkt do začínajúceho e-šhopu.

Veľmi ma zaujali vďaka svojim mimoriadne dobrým vlastnostiam, - hlave kvôli označeniu protiplesňové ponožky -  a začal som pátrať po výrobcovi.

Našiel som však len výrobňu, kde tieto ponožky vyrábali. Po návšteve vedúceho a dlhom rozhovore vysvitlo, že ponožky ANTIPLESS boli obrovský hitom na začiatku rokoch 2000. Sú také účinné, že boli zaradené medzi zdravotnícke pomôcky s označením protiplesňové. Diabetológovia a kožní lekári ich predpisovali svojim pacientom na recept.

Dôkazom je stále existujúci záznam v zozname sukl.sk a nzp.sk medzi zdravotníckymi pomôckami pod číslom P 71276 a P 71277.

Bohužiaľ z dôvodu tragickej osobnej udalosti pôvodného výrobcu (Pán Uličný zo dňa na deň zmizol bez stopy) bola výroba týchto skvelých ponožiek ukončená.

Tak som začal pátrať. Našiel som pôvodné záznamy na internete, stopy po ponožkách stále existujú ešte aj v databázach lekární a vyššie uvedených inštittúcií.

V auguste 2019 som sa preto rozhodol obnoviť výrobu, pod pôvodným názvom a z pôvodných materiálov.

Predaj ponožiek som rozbehol v 13. novembra 2019.

Dňa 22. januára 2020, po telefonickom rozhovore so zástupcami firmy Fibrochem - dodávateľa antibakteriálneho vlákna použitého v ponožkách ANTIPLESS - som bol informovaný o skutočnosti, že protiplesňová účinnosť použitého vlákna s úpravou SANITIZED nie je klinickým testovaním potvrdená.

Z toho dôvodu, protiplesňovú úpravu ponožiek nemôžeme, a ani nechceme deklarovať a označenie "protiplesňové" nebudeme naďalej používať.

Táto skutočnosť však neznamená, že ponožky sú zlé, alebo neúčinné - čo potvrdzujú aj pozitívne hodnotenia od našich klientov.
Ponožky sú vyrobené z prvotriedneho antibakteriálneho vlákna a všetky nami popísané dobré vlastnosti sú pravdivé. Ich používanie naďalej s čistým svedomím odporúčame.

Predaj ponožiek s nalepenými etiketami s označením protiplesňové po vypredaní skladových zásob ukončíme. Aktuálne už nové ponožky vyrábame s novou etiketou, kde označenie protiplesňové nie je vyznačené.