Ako nenosiť ponožky - vyhnite sa módnemu trapasu

Ponožky do sandálov. Tento módny prešľap nám napadne ako prvý vždy, keď sa rozbehne debata na tému faux pas v nosení ponožiek. Ponožky majú význam z hygienického a zdravotného hľadiska, predstavujú tiež obľúbený módny doplnok. Najmä vzorované ponožky dokážu perfektne doplniť originálne outfity. Viete, ako ich nosiť či nenosiť, aby ste sa vyhli spoločenskému znemožneniu?

Ako nenosiť ponožky - vyhnite sa módnemu trapasu

Prečo nosíme ponožky

Sú ponožky naozaj také dôležité pre zdravie našich nôh? Absolútne áno! Najmä, ak väčšinu dňa nosíte uzavretú obuv, ale aj vtedy, ak máte problémy s krvným obehom. Aké ďalšie výhody prináša nosenie ponožiek?


Ponožky:

  • udržujú nohy v teple a v suchu;
  • chránia nohy pred baktériami, pľuzgiermi a stavmi, ako je atletická noha;
  • poskytujú bariéru proti vlhkosti;
  • znižujú napätie v chodidlách – najmä pri dlhej chôdzi a športe;
  • udržujú obuv dlhšie sviežu, chránia ju pred baktériami, tvorbe škvŕn a zápachu;
  • môžu vylepšiť váš outfit.

 

Ponožky majú nespochybniteľný vplyv na to, ako sa počas dňa cítime. Ako prevenciu pred rôznymi problémami by ste si mali vyberať ponožky, ktoré vašim nohám prospejú.


Napríklad antibakteriálne ponožky s obsahom striebra https://www.antipless.eu/ponozky-antipless-classic/,
na opuchnuté nohy zas ponožky bez gumičky https://www.antipless.eu/ponozky-antipless-medic/ a pod.


Poďme sa ale pozrieť na ponožky ako na módny doplnok. Ako ich určite nenosiť?

Ponožky a sandále

V tejto otázke sa módny svet rozchádza. Kým jedny tvrdia, že do sandálov ponožky nepatria, iní ich vrelo odporúčajú. Tu je však potrebné pochopiť, že nie je sandál ako sandál. K športovej otvorenej obuvi ponožky skutočne nepatria. Ak sa v lete vyberiete na nedeľnú prechádzku a nastoknete si sandále či šľapky, ponožky nechajte v zásuvke.

Niečo iné sú ponožky v dámskych sandáloch na podpätku. Dámy, tu si môžete dovoliť byť kreatívne. Otvorené topánky s remienkom znesú farebné aj vzorované ponožky, obľúbené sú čipkované, s ozdobným lemom alebo sieťkované. Módne trendy zašli ešte ďalej. Na módnych mólach sú vidieť napríklad aj vysoké podkolienky so sandálmi alebo lodičkami na podpätku. To už je však vec vašich preferencií.

Dámy, ozdobné ponožky a sandáliky na podpätku – áno. Páni, ponožky a športové sandále – určite nie!

Ponožky a šortky

Rovnako nevhodné je nosenie ponožiek k šortkám a krátkym nohaviciam. Tu však nikto od vás neočakáva, že pôjdete bez ponožiek. Tenisky alebo mokasíny doplňte členkovými ponožkami, ktoré budú plniť funkciu ochrany a hygieny, no nebude ich v topánke vidieť.

Bielym ponožkám dávno odzvonilo

Biele ponožky sú povolené iba v športovej obuvi – uzavretých teniskách, určite nie do sandálov! Ak by ste si však biele ponožky vzali k obleku alebo formálnemu oblečeniu, pohoreli by ste na plnej čiare. Častým faux pas sú krátke džínsy a biele ponožky, ešte hrošie, ak ich skombinujete s tmavým oblekom a spoločenskými topánkami.

Deravé a poškodené

Je v pohode, ak máte obľúbený vyťahaný sveter, do ktorého sa v chladný večer zakutrite. Mnohí z nás majú obľúbené nohavice, s ktorými sa nie a nie rozlúčiť. Ale ponožky? To naozaj? Nijaké deravé, špinavé, vyblednuté, ani ponožky s vyťahanou gumičkou nemajú vo vašom šatníku čo robiť. A už vôbec nie na vašich nohách.

Zladené s farbou nohavíc

Aj keď sa to odporúča, ako najjednoduchší spôsob, ako si vybrať ponožky napríklad k obleku, takýto outfit pôsobí nudne a nezaujímavo. Možno to nie je celkom faux pas, ale tomuto zvyku už dávno odzvonilo. Pre formálnejšie stretnutia voľte ponožky o odtieň tmavšie alebo svetlejšie, ako je farba nohavíc. Pre neformálne chvíle môžete nohavice pokojne doplniť výrazným odtieňom alebo vzorovanými ponožkami. Vyvarujte sa tiež kombinovať farbu ponožiek s farbou topánok.

 

Vyskúšajte si antibakteriálne ponožky ANTIPLESS!

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá. Ponožky znižujú nadmerné potenie a zápach, pomáhajú pri liečbe plesni nôh a diabetickej nohe.