Reflexná masáž chodidiel - Ako na to?

Čítanie dobrej knihy, dlhý voňavý kúpeľ či pokojná ranná káva na terase zaliatej slnkom. Každý z nás má svoj obľúbený spôsob relaxácie. Zoznámte sa s oddychovou metódou, ktorá nielen uvoľní vašu myseľ, ale vám aj pomôže s uľavením od rozličných zdravotných problémov. V tomto článku si povieme, čo je reflexná masáž chodidiel a ako si ju môžete sami urobiť.

Stará, no stále účinná

Reflexológia je tisícky rokov stará metóda alternatívnej liečby. Pochádza z Ázie a je založená na predpoklade, že na chodidlách a rukách máme nervové zakončenia, ktoré sú prepojené s vnútornými orgánmi. Pri reflexnej masáži dochádza k stimulácii týchto reflexných bodov podľa toho, akú časť nášho tela chceme liečiť.

reflexné body na chodidle

Máte problémy s konkrétnym vnútorným orgánom či inou časťou vášho tela? Reflexnú masáž si môžete jednoducho urobiť aj sami. Na mape vyššie nájdite reflexný bod, ktorý k vašej problémovej oblasti prislúcha. Zatlačte naň ukazovákom alebo palcom asi na 5 sekúnd a následne uvoľnite na 3 sekundy. Toto opakujte po dobu 2 až 3 minút.

Čo ak nemáte žiadny zdravotný problém?

Určitú disharmóniu v tele je možné nájsť podľa vyššej citlivosti konkrétneho reflexného bodu. Ak takýto nájdete, alebo vám ho nájde profesionálny masér, dá sa jednoznačne určiť, ktorá oblasť tela alebo orgán potrebuje pozornosť a liečbu.

Buďte sebeckí

Život máme len jeden, prestaňte sa preto neustále za niečím naháňať a doprajte si oddych. Okrem reflexných masáží sú skvelým spôsobom, ako uvoľniť unavené nohy, aj rôzne zábaly, kúpeľ s magnéziovou soľou či aktívny odpočinok. Myslite na seba a my vám garantujeme, že sa to odrazí aj na vyššej kvalite vášho života.

 

A samozrejme, nezabudnite ani na kvalitné ponožky :).

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie