Reflexná masáž chodidiel - Ako na to?

Čítanie dobrej knihy, dlhý voňavý kúpeľ či pokojná ranná káva na terase zaliatej slnkom. Každý z nás má svoj obľúbený spôsob relaxácie. Zoznámte sa s oddychovou metódou, ktorá nielen uvoľní vašu myseľ, ale vám aj pomôže s uľavením od rozličných zdravotných problémov. V tomto článku si povieme, čo je reflexná masáž chodidiel a ako si ju môžete sami urobiť.

Stará, no stále účinná

Reflexológia je tisícky rokov stará metóda alternatívnej liečby. Pochádza z Ázie a je založená na predpoklade, že na chodidlách a rukách máme nervové zakončenia, ktoré sú prepojené s vnútornými orgánmi. Pri reflexnej masáži dochádza k stimulácii týchto reflexných bodov podľa toho, akú časť nášho tela chceme liečiť.

reflexné body na chodidle

Máte problémy s konkrétnym vnútorným orgánom či inou časťou vášho tela? Reflexnú masáž si môžete jednoducho urobiť aj sami. Na mape vyššie nájdite reflexný bod, ktorý k vašej problémovej oblasti prislúcha. Zatlačte naň ukazovákom alebo palcom asi na 5 sekúnd a následne uvoľnite na 3 sekundy. Toto opakujte po dobu 2 až 3 minút.

Čo ak nemáte žiadny zdravotný problém?

Určitú disharmóniu v tele je možné nájsť podľa vyššej citlivosti konkrétneho reflexného bodu. Ak takýto nájdete, alebo vám ho nájde profesionálny masér, dá sa jednoznačne určiť, ktorá oblasť tela alebo orgán potrebuje pozornosť a liečbu.

Buďte sebeckí

Život máme len jeden, prestaňte sa preto neustále za niečím naháňať a doprajte si oddych. Okrem reflexných masáží sú skvelým spôsobom, ako uvoľniť unavené nohy, aj rôzne zábaly, kúpeľ s magnéziovou soľou či aktívny odpočinok. Myslite na seba a my vám garantujeme, že sa to odrazí aj na vyššej kvalite vášho života.

 

A samozrejme, nezabudnite ani na kvalitné ponožky :).

Ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel. Aktívne striebro ničí baktérie, urýchľuje regeneráciu a chráni chodidlá.
 

V ponuke päť modelov ponožiek

V ponuke máme už 5 modelov ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.