S pohybom proti opuchu nôh – ako na to?

Univerzálnym liekom na mnoho problémov je pohyb. S opuchnutými a boľavými nohami sa do cvičenia asi veľmi nehrniete, no rozhodne by ste sa mali skúsiť prekonať.S pohybom proti opuchu nôh. Pohyb, ktorý pomáha zbaviť sa opuchu.

Pohyb svalov pomáha dostať prebytok tekutín nazhromaždených v nohách tam, kam patrí, čím opuchy viditeľne redukuje.
Špeciálne sa na zaradenie pohybu do svojho každodenného života zamerajte vtedy, ak trávite veľa času sedením v nejakom dopravnom prostriedku, máte vyslovene sedavé zamestnanie alebo práve naopak – v práci dlhé hodiny stojíte na jednom mieste, čím spôsobujete, že svaly v členkoch a nohách sa nesťahujú a nepodporujú cirkuláciu krvi.

Na začiatok pomôže, ak na chvíľu prerušíte aktivitu, ktorú vykonávate v sede, a prejdete sa po miestnosti nielen vtedy, keď si idete ku kávovaru vyzdvihnúť svoj pravidelný životobudič.
 

Tie najjednoduchšie riešenia bývajú niekedy najúčinnejšie – aby ste pocítili úľavu, stačí, ak párkrát zakrúžite členkami, nohy poohýbate v kolenách, zdvihnete sa na špičky alebo chvíľku striedate prepnutú špičku a flexovanie chodidla.
 
Tu vám môže pomôcť pripomienka na telefóne – nastavte si zvonenie v pravidelných, napríklad hodinových intervaloch, a po každom zazvonení vykonajte túto krátku zostavu.

A ak už znova sedíte, dajte si pozor, aby ste nesedeli s prekríženými nohami, keďže pohyb krvi blokujete ešte výraznejšie ako pri bežnom sedení.

Po príchode z práce sa namiesto sťažovania sa na bolesť v polohe ležmo radšej znova prejdite.

Pokiaľ hovoríme o opuchoch nôh, medzi vhodné cvičenia patrí okrem chôdze aj plávanie. V bazéne si môžete tiež zabehať – voda bude vytvárať jemný tlak na nohy a príjemne ich premasíruje.

Skamarátiť sa môžete tiež s bicyklom – ak už to inak nejde, tak aspoň s tým imaginárnym. Tentoraz máte dovolenú polohu ležmo – s nohami dvihnutými do pravého uhla niekoľko minút tlačte do „pedálov“. Nič vám nebráni pustiť si k tomu obľúbenú hudbu alebo seriál.

A ak sa vám práve hýbať naozaj nechce? Tak ostaňte pohodlne ležať na chrbte a nohy si vyložte. Len ich nezabudnite vyložiť dostatočne vysoko.

Oprite si ich o stenu alebo podložte vankúšom – podstatné je, aby sa dostali vyššie, ako sa práve nachádza vaše srdce.

Podložiť si nohy vankúšom môžete skúsiť aj v noci, aby ste ráno stali oddýchnutý a pripravený na nový deň.

 

 

A samozrejme, nezabudnite ani na kvalitné ponožky – najlepšie s jemným lemom, ktoré Vaše nohy neškrtia a nebránia voľnému prúdeniu krvi.

Ponožky ANTIPLESS® MEDIC s jemným lemom boli vyvinuté práve pre klientov s opuchnutými nohami.

Tieto ponožky sa vyznačujú vysokou rozťažnosťou, ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Zabezpečia voľné prúdenie krvi a pohodlné nosenie po celý deň.

Okrem toho antibakteriálna úprava použitého polypropylénového vlákna SANITIZED® Ag pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Kliknite, a objednajte si kvalitné ponožky ANTIPLESS MEDIC s jemným lemom pre opuchnuté nohy.
ponozky-antipless-classic-hl1

 

 

Ostatné modely ponožiek ANTIPLESS®.

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.