Starostlivosť o opuchnuté nohy – pitný režim

O dôležitosti dodržiavania pitného režimu ste už určite počuli, ale ruku na srdce – naozaj každý deň svedomito sledujete, či ste vypili odporúčané množstvo tekutín?

Starostlivosť o opuchnuté nohy – pitný režim

Ak nie, dajte si záväzok, že teraz si tento zdraviu prospešný návyk už naozaj vytvoríte. Podľa poslednej štúdie jednej z Londýnskych univerzít (University College London) trvá vytvorenie návyku 66 dní. Kým si teda pitie dostatočného množstva vody zautomatizujete, nájdite spôsob, akým si budete túto úlohu pripomínať.

Či už siahnete po nejakej modernej aplikácii alebo použijete jednoduchú pripomienku v telefóne, podstatné je, aby ste po pripravenej fľaši vody siahli pravidelne a nepili nárazovo veľké množstvo.

Dostatok vody znižuje hustotu krvi, upravuje jej cirkuláciu a zbavuje telo toxínov, čo následne redukuje aj opuchy nôh, no veľké množstvo naraz neprimerane zaťažuje obličky.

Ak potrebujete alternatívu k čistej vode, v lete skúste napríklad červený melón s obsahom vody viac než 90%.

Čo môžete vyskúšať v akomkoľvek ročnom období, je pridať do vody plátky uhorky a citróna. Okrem toho, že vode dodajú príjemnú chuť, obsahujú aj vitamíny, ktorými vaše telo isto nepohrdne. Rovnako poslúžia aj plátky iných citrusov alebo drobné bobuľovité ovocie.

Skúsiť môžete aj menej známy babský recept – petržlenový čaj. 5 lyžičiek nasekanej petržlenovej vňate, najlepšie priamo zo záhrady, aby ste sa vyhli rôznym škodlivinám, zohrievajte (nie varte) 5 minút v pol litri vody, po vychladnutí sceďte. Užívajte 3 krát denne.

Obľúbený ajurvédsky recept využíva semienka koriandra. Ten (okrem iného) pomáha, odstraňovať prebytočnú vodu z tela a má tiež protizápalové účinky. Stačia 2 až 3 čajové lyžičky a pohár vody. Varte dovtedy, kým sa polovica tekutiny neodparí, potom sceďte, nechajte vychladnúť a vypite. Opakujte dvakrát denne.

Do pitného režimu sa rozhodne nezapočítava alkohol, ktorý v tele zadržiava vodu a opuchy zhoršuje, udržiavajte teda jeho množstvo v rozumných medziach. Ak to preháňate s kávou, zredukujte aj jej množstvo.

 

A samozrejme, nezabudnite ani na kvalitné ponožky – najlepšie s jemným lemom, ktoré Vaše nohy neškrtia a nebránia voľnému prúdeniu krvi.

Ponožky ANTIPLESS® MEDIC s jemným lemom boli vyvinuté práve pre klientov s opuchnutými nohami.

Tieto ponožky sa vyznačujú vysokou rozťažnosťou, ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Zabezpečia voľné prúdenie krvi a pohodlné nosenie po celý deň.

Okrem toho antibakteriálna úprava použitého polypropylénového vlákna SANITIZED® Ag pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Kliknite, a objednajte si kvalitné ponožky ANTIPLESS MEDIC s jemným lemom pre opuchnuté nohy.
ponozky-antipless-classic-hl1

 

 

Ostatné modely ponožiek ANTIPLESS®.

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.