Starostlivosť o opuchnuté nohy - jedlo a výživové doplnky

Všetko, čo potrebujete vedieť o opuchoch nôh – jedlo a výživové doplnky

 Opucnute nohy - jedloa vyzivove doplnky

Pravdepodobne ste už počuli, že príliš veľa soli v jedálničku má negatívny vplyv (okrem iného) aj na vaše nohy.

Sodík, ktorý soľ obsahuje, zadržiava vodu, voda sa hromadí v tele a najviac jej uviazne v oblasti nôh. Odporúča sa denne neprekračovať hranicu 2300 mg sodíka (môžete si predstaviť približne 1 čajovú lyžičku soli), ale existujú aj štúdie, ktoré hovoria o podstatne nižšom množstve – 1500 mg.

Vinníci sa nám zdajú jasní. Soľnička - ktorá nám nesmie chýbať pri žiadnom obede - rýchle občerstvenie, údené ryby a mäso, salámy, solené oriešky a čipsy...

Občas sa však soľ ukryje oveľa sofistikovanejšie. Ak to s jej redukciou myslíte vážne, dajte si pozor aj na konzervované jedlá, instantné jedlá, dresingy, hotové omáčky, bujóny či niektoré druhy pečiva.

 

Za vyskúšanie tiež stojí upraviť hladinu magnézia v tele. Najlepšie, samozrejme, za asistencie lekára, ktorý zhodnotí vaše súčasné hodnoty a prípadne navrhne nejaké doplnky, ktoré magnézium obsahujú.

Ak návštevu u lekára práve nemáte naplánovanú, môžete zatiaľ skúsiť potraviny, v ktorých sa magnézium prirodzene vyskytuje – listová zelenina, oriešky, kvalitná horká čokoláda, strukoviny či ryby vám prospejú nielen v súvislosti s opúchaním nôh.


Negatívny vplyv na kondíciu vašich nôh môže mať aj nadmerné konzumovanie cukrov a tukov.
Žilám naopak svedčia potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, keďže je potrebný pri tvorbe kolagénu – šípky, rakytník, čierne ríbezle, jahody, pomaranče, mandarínky, limetky, kiwi, červená paprika, kvasená kapusta, ružičkový kel, brokolica alebo zemiaky varené v šupke sú teda potravinami, ktoré by sa mali vo vašom jedálničku pravidelne objavovať.
Cievne steny zase spevní rutín, ktorý sa nachádza napríklad v pohánke a už spomínaných citrusoch.

Ak chcete svoju snahu o rýchle odstránenie problému podporiť aj výživovými doplnkami, stavte na tie, ktoré prospievajú cievam a krvnému obehu alebo regulujú zadržiavanie vody v tele.

Na výber je takmer nekonečné množstvo možností - žihľava, listy brezy, praslička roľná, púpava, zelený čaj, brusnice...

Mnohé z nich sú obohatené práve o už spomínaný vitamín C. Každý lekárnik vám určite pomôže vybrať produkt najvhodnejší práve pre vás.

 

A samozrejme, nezabudnite na kvalitné ponožky – najlepšie s jemným lemom, ktoré Vaše nohy neškrtia a nebránia prúdeniu krvi.

Ponožky ANTIPLESS® MEDIC s jemným lemom boli vyvinuté práve pre klientov s opuchnutými nohami.

Ponožky sú vyrábané s antibakteriálnym vláknom. Vyznačujú sa vysokou rozťažnosťou, takže ich jemný lem nebude vaše nohy trápiť. Zabezpečia voľné prúdenie krvi a pohodlné nosenie po celý deň.

Okrem toho antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy, zabezpečí hygienickú sviežosť a udržiava hygienickú rovnováhu pokožky. Striebro má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov a rán, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Kliknite, a objednajte si kvalitné ponožky MEDIC s jemným lemom pre opuchnuté nohy.
ponozky-antipless-classic-hl1

 

 

Ostatné modely ponožiek ANTIPLESS®.

Antibakteriálne ponožky ANTIPLESS® s iónmi striebra boli vyvinuté na prevenciu a pomoc v boji proti najčastejším chorobám chodidiel.

Vďaka použitému materiálu a premyslenému spôsobu pletenia ponožky znižujú riziko nepríjemností a najčastejších chorôb. Nevyprateľná antibakteriálna úprava SANITIZED® Ag - na báze iónov striebra - tento účinok ešte posilní.
 

V ponuke máme 4 základné typy ponožiek v piatich farbách a šiestich veľkostiach. Materiálové zloženie ponožiek je rovnaké, líšia sa jedine strihom. Ponožky MEDIC sú s jemným lemom - určené pre opuchnuté nohy. Kliknite na vybraný typ ponožiek, zvoľte si balenie a vyberte si požadovanú farbu a veľkosť.